Microsoft, iOS ve Android için Office kullanıcılarını sevindirecek bir güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor!

Microsoft, Akıllı Telefonlar için Office'i geliştirmeye devam ediyor!

Şayet telefonunuzda Office kullanıyorsanız, bu haberden sonra çok mesut olacaksınız. Çünkü bu ay içerisinde Microsoft, Android ve iOS için Office'e bir çok yeni özellik ilave edecek.
 
Şu an için bu özellikler yalnızca Office Insiders için mevcut, ancak tüm kullanıcılar için çok yakında piyasaya sürülecek. Yeni özelliklerden bazıları Office 365 aboneliği gerektiriyor, ancak bu küçük bir bölümü. Gelin Mart ayında Android ve iOS için Office'e neler ilave edeceğine bir göz atalım.
 
En önemli özelliklerin başında, başkalarının dokümanınızda ne üzerinde çalıştıklarını görmek. Başka bir deyişle sizinle aynı dökümanlar üzerinde çalışan karşı tarafın hangi içeriği düzenlediğini görebilirsiniz, böylece iki taraf da aynı metin üzerinde çalışmazlar. Bu özellik Excel uygulamasına ilave edecek.
 
Ayrı olarak, Word'ün iOS sürümüne vesikalarınızı ve metinlerinizi okundu olarak işaretleyebileceğiniz yeni özellik geliyor. iOS için PowerPoint'e de kullanıcılarının fazla mürekkebi kaldırmasına müsaade veren yeni bir özellik olan Segment Eraser'i ilave ediyor.
 
iOS aletlerinizde, metni ekrana sığdırmak için Mobil Görünüm'ü düşünülen görünümünüz olarak ayarlayabileceksiniz. Bir diğer önemli yeni özellikse hem Android hem de iOS kullanıcıları için mevcut RSVP seçeneklerinin ilave etmesi.
 
Ayrı olarak, kişiselleştirilmiş öneriler, akıllı arama ve görev çubuğu uygulamasıyla yeni bir arama sembolü ilave eden Android için Word sizlere tertemiz bir arama tecrübesi sunuyor. Android için Word'e gelen diğer yenilikler arasında; daha hızlı dolaşma ve sık kullanılan sitelerinizde ve gruplarınızdaki sunuları bulma imkanı bulunuyor.