WhatsApp, iOS uygulamasına yeni bir güncelleme yayınlayarak zaman ve konum çıkartmaları özelliği getirdi. Fakat daha da önemlisi güncelleme, ilerleyen dönemde WhatsApp'ın sunacağı yeni özelliklerin ipuçlarını taşıyordu.

WhatsApp, iOS Uygulamasına Güncelleme!

Dünyanın en çok kullanılan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, AppStore’da yayınladığı 2.18.30 güncellemesi ile uygulamanın iOS sürümünü güncelledi. Güncelleme, iOS kullanıcıları için yeni bir özellik ilave ederken bu arada gelecek özelliklerin de ipuçlarını gösterdi.
 
2.18.30 güncellemesi ile beraber WhatsApp iOS sürümüne Instagram’dakilere benzer vakit ve konum çıkartmaları geldi. Artık iOS kullanıcıları WhatsApp üzerinden rastgele bir video, resim veyahut GIF gönderdikleri sırada ‘emoji’ ikonuna dokunarak gönderilerinin üzerine vakit veyahut konumu gösteren çıkartmalar ilave edebilirler.
 
 
Uygulamanın spam iletileri ile dolup taşmasını engellemeyi fakatçlayan WhatsApp, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. 2.18.30 güncellemesinin kodlarında bulunan özelliğe göre kullanıcılar başka bir sohbetten yönlendirilerek kendilerine gönderilen iletilerin üzerinde ‘mesajlan ileti’ şeklinde bir ikaz görecekler.
 
 
Mayıs ayında yürürlüğe girecek AB Genel Data Savunma Yönetmeliği uyarınca WhatsApp, uygulamanın ‘hesap ayarları’ bölümüne kullanıcıların WhatsApp sunucularından verilerin raporunu indirmesini sağlayan bir buton ilave edecek. Böylece kullanıcılar, WhatsApp tarafından kullanılan verileri ile ilgili fikir sahibi olabilecekler.
 
 
 
Bununla beraber WhatsApp, grup sesli görüşmeler üzerinde de çalışmalarına devam ediyor. Yeniden 2.18.30 güncellemesi kodlarının içinde bulunan ipuçları neticesinde keşfedilen özelliğe göre WhatsApp, sesli görüşmeler esnasında görüşmeye kişi ilave edebileceğimiz yeni bir özelliği geliştirme evresinde.
 
 
 
Unutmayın ki zaman ve konum çıkartmaları dışında diğer özellikler, henüz geliştirme mertebesinde bulunuyorlar. Yeni özelliklerin uygulamaya ne zaman geleceği ya da gelip gelmeyeceği hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Lakin özellikle spam mesajları ve grup sesli görüşme ile ilgili bir özelliğin ilerleyen dönemlerde gelmesine kesin gözüyle bakılıyor.