WhatsApp’ın kurucusu Brian Acton, güvenli mesajlaşma hizmeti ile öne çıkan Signal'e tam 50 milyon dolar yatırım yaptığını açıkladı.

Signal'e 50 milyon dolar yatırım!

2014 seneninde popüler iletileşme platformu WhatsApp, Facebook tarafından satın alınmıştı. Satın alınma işleminin hemen peşinden WhatsApp kullanıcılarının saklılık konusunda şüpheleri ortaya çıkmıştı. Bu dönemde oldukça sükse yapan Signal uygulaması, saklılık asalına dayalı bir iletileşme hizmeti sunuyordu.
 
WhatsApp’ın kurucusu Brian Acton, 2017 seneninde Facebook'un bünyesinden ayrılmış ve kâr emeli gütmeyen bir organizasyon kuracağını açıklamıştı. Brian Acton, bugün güvenli iletileşme uygulaması olan Signal'e tam 50 milyon dolar yatırım yaptığını açıkladı.
 
Sıfırdan yeni bir platform kurmak yerine var olanı geliştirmek gibi akilane bir hamle yapan B. Acton, Signal'in gelişimine büyük katkı sağlayacak gibi görünüyor. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Senatosu tarafından personellere önerilen Signal uygulamasının, şu an için nasıl bir gelişim göstereceği bilinmiyor.
 
 
Signal'in CEO'su Moxie Marlinspike, Brian Acton'a teşekkürlerini sunarken, 50 milyon dolar ile ekiplerini, hedeflerini ve kapasitelerini büyüteceklerini açıkladı.