Samsung, son amiral gemisi Galaxy Note 8'in daha uzun sürelerde şarj edilmeden kullanılmasını sağlayacak 3 temel yöntemi açıkladı. Bu yöntemleri, diğer cihazlarda da uygulayabilirsiniz.

Samsung’dan Pil Ömrünü Uzatmak İçin 3 Yöntem!

Son senelerde büyük hızda gelişen akıllı telefonların kabiliyetleri, özellikle gelişmiş aletlerin bataryalarını fazlasıyla zorluyor. Bu arada firmalar, daha ince ve kompakt tasarımlar sunmak hesabına bataryalara alet gövdelerinde daha az yer vermeye başladılar. 

Yüzlerce şeyin her sene gelişmesine karşın bataryalar ile ilgili tek gelişen şey, irtibat konnektörleri ve şarj süreleri oluyor. Haliyle daha önceki ve yeninin çakışmasından dolayı karşılaşılan meseleler da artık baş gösteriyor. Dev şirketler, mevcut akıllı telefonlarda kullanılan lityum-iyon bataryaların alternatifini aramaya çalışıyor, milyonlarca dolarlık AR-GE projeleri yürütüyorlar. 

Samsung’un 2016 seneninde yaşanan Note 7 krizinden sonra ağzı oldukça yanık. Her ne kadar teknolojik olarak bu krizi atlatmış gözükse de yaşadığı itibar kaybını toplaması uzun vakit alacak gibi görünüyor. Bu yüzden firma, kullanıcılarını sürekli bilgilendirici iletilerle ikan etmeye çalışıyor. Elbette bu gayenin içinde rakip firma müşterilerinin Samsung’u seçenek etmesi gibi bir nokta da var. 

Samsung, en yeni amiral gemisi Note 8 için batarya tasarrufu yöntemlerini açıkladı. Aslında bu teknikleri her telefon için uygulamak mümkün.

Telefonun temasını siyah renklerin ağır bastığı arka fonlardan oluşacak şekilde seçin

Açık olan ve hali hazırda kullanmadığınız Wi-Fi, Bluetooth, NFC gibi bağlantı servislerini devre dışı bırakın

Telefonunuzda bulunan güç tasarrufu modunu, bataryanız dolu olsa dahi kullanabilirsiniz

Samsung’un sunduğu bu yöntemler zati çoğu akıllı telefon kullanıcısının bildik olduğu yöntemler. Ancak büyük ekranlı ve yüksek irtibat hızlarına sahip aletlerde, tesirli sonuçlar verebilirler.