Güney Kore kaynaklı yeni bir rapora göre Samsung, konum tabanlı sosyal paylaşım ağı "Uhssup"ı Galaxy S9 ile beraber tanıtabilir. Peki yeni sosyal ağ kullanıcılara ne sunacak?

Samsung Whatsappa Rakip Oluyor ; Gizem 25 Şubatta Çözülebilir

Samsung'un konum tabanlı sosyal paylaşım ağı "Uhssup" için bir ticari marka müracaatında bulunduğunu öncelikle geçtiğimiz ay öğrenmiştik. Açıkçası o vakitten bu yana pek fazla ayrıntı ortaya çıkmadı. Yayınlanan yeni bir rapora göre Samsung bu sosyal ağı önümüzdeki günlerde Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modelleriyle atanıtabilir.
 
Güney Kore kaynaklı haberde Uhssup'ın, kullanıcıların konumlarını gerçek vakitli olarak paylaşabilecekleri ve diğer kullanıcıların konumları ile ilgili yorum yapabilecekleri bir sosyal ağ olduğu yazıyor. Başka bir deyişle temel olarak kullanıcıların Facebook'ta nerede olduklarını etiketlemelerine benzeyecek. Ayrı olarak WhatsApp ve Facebook Messenger gibi iletileşme imkanı da sunması da bekleniyor.
 

Uhssup'ın gizemi 25 Şubat'ta çözülebilir

 
Raporda hizmetin özellikleri hakkında çok fazla bilgi yok. Dolayısıyla Uhssup'un Galaxy S9 serisiyle birlikte lanse edilecek yeni bir sosyal ağ olup olmadığını öğrenebilmemiz için 25 Şubat'a kadar beklememiz gerekecek. Güney Koreli teknoloji devinin yeni bir konum tabanlı sosyal medya ağı sunma ile ilgili bugüne kadar hiçbir açıklama yapmadığını da belirtmek gerekir.