Samsung'un beklenen amiral telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus'ı gelecek hafta Barselona'da gerçilave ediştirilecek Mobil Dünya Kurultayı'nde tanıtması bekleniyor. Peki yeni telefonlar hangi özelliklerle geliyor dersiniz? İşte Galaxy S9'un en müthiş özelliği.

Samsung S9 ve S9 Plus'ın En Müthiş Özelliği

 
Samsung, bu hafta gerçekleştireceği etkinliğinde Galaxy S9'u tanıtırken, alakanç bir şekilde artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisi kullanacak. Geçtiğimiz birkaç hafta içerisinde, önümüzdeki aletler ile ilgili epeyce bilgi ortaya çıkmıştı, en son sızıntıya göre aletler geliştirilmiş kameraya, yeni yazılım özelliklerine, bariz performans geliştirmelerine ve daha fazlasına sahip olacaklar.
 
Tasarım yönünden pek bir farklık beklenmiyor, bunu bilgi sızıntılarında gördüklerimiz de doğruluyordu. Fakat Samsung yeniden de sanal gerçeklikte tasarım gösterecek ve bunu yeni güncellenmiş Unpacked 2018 uygulamasını kullanarak yapacak.
 
Unpacked 2018 uygulamasının asıl hedef kitlesi, Samsung'un 25 Şubat'taki etkinliğine çağrı edilenler. Fakat etkinliğin canlı akışını izlemek isteyenler de uygulamayı kullanabilecek. Uygulamanın bir artırılmış gerçeklik işlevi var ve bununla kullanıcılar, bir Samsung logosunu veyahut bir Samsung aletinin kutusunu taratıp, etkinliğin konumunu artırılmış gerçeklikte görebiliyor veya etkinlik hakkında kısa tanıtım videoları izleyebiliyorlar.
 
Reddit kullanıcısı thebros, uygulamayı ayrıştırıp, içinden Galaxy S9'un saklı tutulan 3D modellerini çıkarmayı muvaffak oldu. AR özelliği, katılımcıların kimlik kartı askı kordonlarını taratıp, yeni amiral gemisini artırılmış gerçeklikte görmelerine müsaade edecek. Reddit kullanıcısı, bu 3D modelleri karmaşık modifikasyonlarla ele geçirmeyi muvaffak oldu ve şimdi artırılmış gerçeklik içinde Galaxy S9'un tam olarak nasıl görüneceğini biliyoruz.
 
 
Samsung, 25 Şubat'ta Galaxy S9 ve Galaxy S9+'yı ortaya çıkaracak. Sevklerin ise Mart ortasında başlaması bekleniyor.