Galaxy S9 belki çok büyük yeniliklerle gelmeyecek ancak Galaxy S8'de yaşanan bu 3 önemli meselesi ortadan kaldıracak!

Samsung S9 ile birlikte 3 bomba özellik gelecek

 
Yeni Samsung Galaxy S9, çok büyük yeniliklerle gelmeyecek olsa da Galaxy S8'in birkaç fark edilir meselenini ortadan kaldıracak. Galaxy S9 Plus'ın da benzer farklıklarla gelmesi bekleniyor.
 
İşte Galaxy S9'un düzelteceği 3 önemli mesele...
 
1. Parmak İzi Sensörünün Konumu
 
Galaxy S8, S8 Plus ve Note 8'in arkasındaki parmak izi sensörünün konumu, merkez değil kameranın yanıydı. Bu yüzden sensörü bulmaya çalışırken kameranın üzerinde parmak izinizi bırakabiliyordunuz.
 
Galaxy S9, sızan çizimlere ve kılıflara bakacak olursak sensörün konumunu değiştirerek onu kameranın altına yerleştirecek. Bunun yanında aletin iPhone X'teki Face ID'ye benzer bir işlevle geleceği söyleniyor.
 
 
 
 
2. Daha İyi Odaklanma, Daha Çok HDR Video
 
Galaxy S8'in kamerası çok iyi olsa da Galaxy S9, kamera ile ilgili ciddi geliştirmeler getirecek. Samsung MWC 2018'deki medya konferansı, "Kamera. Yine buluş edildi" başlığını taşıyor. Galaxy S9'un değişken f/1,5 - f/2,4 diyafram aralığına sahip olması bekleniyor - bu, düşük ışıkta daha iyi performans ve odağa daha geniş bir sahnenin sığması demek. Snapdragon 845 yongası ise HDR video yakalama işlevinin ilk defa Galaxy S9'da desteklenmesi mananına gelebilir. Son olarak Galaxy S9 Plus'ın Note 8 gibi çift lensli kamerayla gelmesi bekleniyor.
 
3. Ve Nihayet Stereo Hoparlör
 
Kavisli ekranıyla Galaxy S8 güçlü bir çoklu ortam makinesi gibi görünse de, alt tarafındaki küçük hoparlörden gelen ses sizi üzüyordu. Galaxy S9'la alakalı sızıntıların hemen hemen tümü, telefonun hoparlörlerinin stereo olacağını söylüyor. iPhone 7'nin dahi stereo hoparlörle geldiğini düşünürsek, Samsung'un amiral gemilerinin çift hoparlör sunma vakiti çoktan gelmişti. Galaxy S9'un aynı Apple gibi üst taraftaki hoparlörü ikinci hoparlör olarak kullanması bekleniyor.