Belirli bir kotaya sahip mobil internetleri daha idareli kullanmak isteyen kullanıcılar için Samsung Max isimli yeni uygulama yayınlandı.

Samsung Max Çok İşinize Yarayacak!

Ülkemizde operatörlerin sağladığı internet biraz pahalı olabiliyor. 4GB, 8GB gibi ay sonunu getirmekte zorlandığımız paketlerle satılan mobil internet, normal olarak bizleri yeni yollar bulmaya zorluyor. Bu vaziyetin farkında olan Samsung, hem internet tasarrufu yapmanızı hem de internete daha güvenli girmenizi sağlayacak Samsung Max uygulamasını kullanıma açtı. Şu anda Google Play’da indirilebilir olan Samsung Max, kullanan kişiler tarafından tam puan almayı muvaffak oldu.
 

Samsung Max Nasıl Çalışır?

Samsung Max’in en önemli işlevi, tecrübenize zarar vermeden tükettiğiniz data miktarını azaltmaktır. Web tarayıcıları veya diğer uygulamalarla ulaştığınız resim, video, metin gibi verileri sıkıştırıp telefonunuza eriştiren uygulama, bu sayede normalde tüketeceğiniz veriden çok daha az data tüketmenizi sağlar.
 
 
Bunun dışında çok fazla data tüketimi yapan uygulamaları da gösteren Samsung Max, isterseniz bu veri tüketimini durdurmanıza imkan tanır. Başı sürekli internet kotası ile belada olan insanların telefonlarının başucunda kullanması şart olan Samsung Max, bunlar dışında güvenli olmayan Wi-Fi ağlarına karşı verilerinizi şifreleyebilir. Bu sayede, güvende olmadığınız vakitlerde bile internete güvenli bir şekilde girebilirsiniz.
 
 
Bugünden itibaren ücretsiz olarak hizmet verecek Samsung Max, Samsung Galaxy serisi dışındaki aletlerle kullanılamayacak. Samsung Galaxy içerisinde Galaxy J serisinden Note serisine kadar hepsinde etkin bir şekilde kullanılabiliyor.