Samsung mobil işletme CEO'su DJ Koh, Galaxy S9 ve S9+'ın tanıtımı sırasında, CNET'e beklenen katlanabilir telefon hakkında bazı bilgiler verdi.

Samsung, Galaxy X katlanabilir olduğu doğrulandı!

Geçen ay Samsung, Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES) 2018'de müşterilerine kapalı kapılar ardında bir çok söylentide yer alan Galaxy X katlanabilir telefonunu sergiledi. Şirketin ilk katlanabilir akıllı telefonunu, sene sonuna veya 2019 seneyin başında başlatabileceği açıklandı. Dün Samsung mobil işletme CEO'su DJ Koh, Galaxy S9 ve S9+'ın tanıtımı esnasında, CNET'e beklenen katlanabilir telefon ile ilgili bir takım bilgiler verdi.
 
CNET ile yaptığı bir röportajda Koh, şirketin en iyi kullanıcı tecrübesi sunmayı amaçladığından Samsung'un ilk katlanabilir telefonunun yalan olmadığını söyledi. Ayrı olarak, yeni bir kategori olarak geleceğini, ancak telefonun özellikleri hakkında rastgele bir bilginin açığa çıkmasını istemediğini ima etti. Aletin tanıtılacağı vakte geldiğinde telefonla  alakalı daha fazla detay ortaya koyacağını öne sürdü.
 
 
Katlanabilir telefonun bu yıl başlatılacağı ile ilgili kendisine suallen suale, "Bazen duymuyorum. Kulağım o kadar da iyi değil." Diye konuştu. Söylentilere göre, 7.3 inçlik katlanır ekrana sahip olan Galaxy X cep telefonunun bu sene Kasım ayında üretim evresine geçecek. Dolayısıyla, telefon, gelecek sene başında açığa çıkabilir. Katlanabilir telefonun katlanmış tasarımı ile gelmesi bekleniyor.