iPhone X'lerin Animoji özelliği Galaxy S9'a geliyor!

İphone X'den Galaxy S9'a Animoji Transferi

iPhone X'lerin diğer tüm iPhone'lardan en önemli farkı Animoji denilen özel bir emoji teknolojisiyle gelmesi. Yüz mimiklerinizi kullanarak hayat verdiğiniz emojilerin kullanımı hayli keyifliyken Apple'ın en büyük rakiplerinden Samsung'un da Animoji'den uzak kalmayı düşünmediği ortaya çıktı. Peki Samsung, Galaxy S9'da Animoji benzeri nasıl bir uygulama düşünüyor?
 
25 Şubat tarihinde lansmanı gerçekleştirilecek olan Samsung amiral gemilerinin yeni bir 3D emoji işlevi sunacağı, hem de bu özelliğin Animoji’den çok daha gelişmiş olacağı ileri sürülmüş vaziyette. Kullanıcılar bu özellikle hayvanlar da dahil çeşitli 3 boyutlu karakterler seçebilecek. S9 yüz tanıma sensörleri ile kullanıcının yüz hareketlerinin 3 boyutlu emoji’lerce taklit edilmesi sağlanacak.
 
 
3D emoji özelliğine güç verecek S9 yüz tanıma sisteminin iPhone X’teki Face ID ile mukayese ettiğinde daha az güvenli olacağı düşülüyor. Sunulacak diğer biyometrik seçenekleri ise arka tarafta yer alacak parmak izi sensörü ve iris tarama olacak.
 
 
MWC 2018 etkinliğinde Samsung, tarafından Animoji rakibinin resmi isminin açıklanması merakla bekleniyor. Hali hazırda amiral gemisinin birçok özelliği ortaya çıkarken bu alan okuyan özellik nasıl çalışacak merak konusu.