Teknoloji devi Samsung, 2019 yılında Galaxy S10 yerine Galaxy X'i açıklayabilir.

Galaxy X geliyor!

 
 
Samsung'un uzun yıllar sonra amiral gemisinin isimlendirme şemasını değiştirmeyi düşünmekte olduğuna inanmak zor, lakin son gelen bilgiler bu yönde ve bunun gerçilave edişme ihtimali var.
 
Güney Kore'den gelen kaynaklar, bu sene başlatılacak Galaxy S9 amiral gemilerinin Galaxy S markası ile gelen son amiral gemisi akıllı telefonlar olduğunu öne sürüyor. İddiaya göre, Samsung'un önümüzdeki yılın ilk yarısı amiral gemisine "Galaxy X" isimi verilecek.
 
Birçoğunuzun, Samsung'un Apple’ın iPhone X adlandırma tasarınından esinlendiğini düşüneceğinizi tahmin edebiliyoruz.  Ancak, Samsung daha kolay isimler istiyorsa, müşteriler için kafa karıştırıcı olabilecek Galaxy S11 veya S12 gibi isimlerden kaçınması gerekiyor. Açıkçası, bu hareket Samsung'un Apple ve iPhone X serisi ile daha iyi rekabet etme çabası olarak da görülebilir.
 
Dikkat çekilmesi şart olan bir nokta da, "Galaxy X" isimi, Samsung'un yaklaşmakta olan "katlanabilir akıllı telefon" hakkındaki raporlarda sıklıkla rastladığımız bir isimdi. Bakalım Samsung, böyle bir farklığa gidecek mi? Hep beraber göreceğiz.