Samsung, geçtiğimiz gün en yeni amiral gemisi Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ı duyurdu. Bu telefonun ardından önümüzdeki sene çıkacak yeni Galaxy S serisini konuşmak için henüz erken, ancak ortaya yeni söylentiler çıkmaya başladı.

Galaxy S10'un Adı Farklı Olabilir!

Samsung’un mobil bölüm başkanı DJ Koh, medya toplantısında önümüzdeki yıl çıkacak yeni Galaxy S serisinin değişik bir isme sahip olabileceğini söyledi.
 
Samsung’un 2019’da çıkarması beklenen Galaxy S10’un, ortaya çıkan bilgilere göre daha değişik bir isimli çıkma ihtimali var. Normalde Galaxy S10 isminin çok güzel ve bütünleyici olduğunu düşünen insanlar var olsa da, MWC 2018’de medya toplantısı yapan Samsung mobil bölümü başkanı DJ Koh, şirketin önümüzdeki yıl Galaxy S serisinde mevcut isimlendirme şemasını kullanmama ihtimali bulunduğunu söyledi.
 
 
Şirketin amiral gemisi sınıfı olarak tanınan Galaxy S serisi, senelerden beri aynı düzeyde çalışmaya devam ediyor. Samsung cephesinde sır gibi saklanan bilgiler var olsa da, bir takım kaynaklar “S” serisinin Galaxy S9 ile son bulduğu ve önümüzdeki yıl çıkacak akıllı telefonun Galaxy X ismiyle çıkacağı yönünde. Katlanabilir telefonun da Galaxy X ismiyle anılması ve DJ Koh’un açıklamalarına göre Galaxy S serisi devam edecek gibi duruyor. Galaxy SX gibi bir isimle çıkıp çıkmayacağını da bilmiyoruz, ancak tıpkı iPhone X’da olduğu gibi uzun süre süresince Samsung’un önümüzdeki yıl çıkaracağı amiral gemisinin hangi isimle anılacağını konuşacağız.