Türk teknolojisinin öncülerinden Vestel, Abonelik Yöntemiyle Televizyon Kiralama Yöntemini Getiriyor... İşte Detaylar:

Türkiye bir ilk gerçekleşiyor!

Leasıng modelini TV satışlarına uygulayan Vestel, sektöre abonelik üzerinden kiralama modelini getiriyor. Bu modelle tüketicilere 2 ve 3 yılık abonelik seçeneği sunulacak. Bu süre süresince seçilen TV'nin modeline göre 89-420 TL farklılık gösteren aylık ödemelerle, kullanıcılara ücretsiz Digitürk aboneliği sunulacak. Süre nihayetinde ise isteyen tüketicilerin TV'lerde bir üst modele geçebileceğini isteyenlerin ise aboneliklerini sonlandıracağını kaydeden Güler, gelecek aylarda telefon ve beyaz eşyada da abonelik modeline geçeceklerini açıkladı.
 

200 MÜRACAAT ALDI

 
Dün İstanbul'da düzenlenen medya toplantısı ile V Hepyeni platformunu tanıtan Güler, "Teknoloji o kadar hızlı değişiyor ki bugün aldığımız teknolojik bir aletin hemen hemen 6 ay içinde yenisi çıkıyor. Bu yüzden tüketiciler nasıl olsa yenisi çıkar diyerek ihtiyacını erteliyor veyahut aldığına razı oluyor" ifadeleri ile V Hepyeni'yi kurduk" açıklaması ile uygulamanın ihtiyaçtan doğduğunu anlattı. Güler, 1 haftadır uygulamada olan platforma 200 müracaat aldıklarını kaydederek, "Senede 1.5 milyon TV, 1.5 milyon beyaz eşya satıyoruz. İkinci çeyrekte beyaz eşyaya geçeceğiz. Şirketleri katma değerli yapan şey cirodan çok, ne kadar abonenizin olduğu, ne kadar değer yaratabildiğiniz. Abonelik ödemelerinde banka sınırı işgal edilmiyor. İsteyen bankadan otomatik ödeme direktifi veriyor, isteyen her ay gidip rastgele bir Vestel şubesinden ödeme yapabiliyor" dedi.
 

KAFELERLE ANADOLU'YA DAĞILACAK

 
Vestel mağazalarında Kafe Vesto'larla yeni bir sisteme geçtiklerini anlatan Ergün Güler, bu sene 15 ya da 20 mağazada kafe açacaklarını ifade etti. Şu an İstanbul ve Ankara'daki kimi şubeler bünyesinde açılan kafeleri Anadolu'ya yayacaklarını ifade eden Güler, mağazalara giriş sayısını artıran kafelerin, ciroları ise 5'e katladığını açıkladı.