‘Bitcoin’e rakip Turcoin geliyor’ sloganıyla lanse edilen yerli kripto para birimi Turcoin’in arkasında, daha önce kapanan saadet zinciri sistemi Nilfa’nın çalışanlarının olduğu ortaya çıktı.

Turcoin’in Arkasında ‘Saadet Zinciri Var’ İddiası!

 
Bitcoin ve peşi sıra gelen birçok kripto para biriminin hemen peşinden kimi devletler (Rusya ve Venezuela gibi), kendi kripto para birimlerini üretme hazırlığı içerisine girdiler. Bizde de vaziyet pek farksız değil. Önce TurkCoin isminde bir kripto para birimi üzerinde çalışıldığına yönelik söylemler duymuştuk, son birkaç gündür de Turcoin isminde bir oluşum duymaya başladık. Dün "Bitcoin'e rakip Turcoin" sloganıyla tanıtılan Turcoin'in arkasında bulunan iki şirket (Anafis ve Hipper), kafalarda sual işaretlerinin oluşmasına kapı araladı.
 
 
Saadet zinciri Nilfa şirketinde sistemi tanıtan ve buraya müşteri toplayan Ömer Doğan’ın Hipper’de çalıştığı doğrulanırken kendisi de konuyla alakalı şu açıklamayı yaptı: Şu anda Hipper'de çalışıyorum. İstediğim yerde çalışırım. Nilfa kapandığı için buraya geçtim."
 
Web sitesinde cep telefonunu yayınlayarak kazanç ele geçirme vaatleriyle para topladığı dikkat çeken Ömer Doğan’ın sitedeki yazıda "Ankara'dan arkadaşlarla yüz yüze görüşülecek ve bayilik verilecektir. Bayilik için çabuk olunuz" ifadeleri bulunuyor. TurCoin’in üreticisi olan Anafis’in senelik nasıl 5 milyar dolar gibi ciddi bir ciro yaptığı şeklinde sorulan soruya Doğan,  "Online bilgisayar oyunları satıyor. Kazancı buradan" şeklinde bir cevap verdi.
 
Yatırıma karşılık insanlara para kazanma vaatlerinde bulunan Hipper, 1500 TL’lik yatırıma aylık 250 TL, senelik olarak da 2900 - 3300 TL arasında kazanç vaat ediyor.