2017'de Türk yapımı oyunlar açısından oldukça hareketli geçti.

İşte geçtiğimiz yıl çıkan Türk oyunları

2017 senesi Türk yapımı oyunlar açısından oldukça hareketli geçti. Yeni çıkan Türk oyunları, grafikleri, oyun mekanikleri ve sürükleyici hikayeleriyle bu sene bizleri mest ederek, Türk oyunlarının geleceği için umut vaat eden projeler olduklarını gözler önüne serdi.
 

Oynamaya değer Türk yapımı oyunlar!

10. Tartarus: 
 
22 Kasım 2017 tarihinde çıkan oyun, 2230 yılında Maden Toplama ve Araştırma Gemisi TARTARUS‘da geçmektedir. Oyunda ki emelimiz ise, gemide sıkışıp kalan mürettebattı kurtarmak.
 
9. No70: Eye of Basir: 
 
28 Haziran 2017 tarihinde oyuncularla buluşan No70, Türk yapımı korku oyunları arasındaki en dikkat çeken oyunlardan biri diyebiliriz.
 
8. Roots of Insanity: 
 
5 Nisan 2017 tarihinde çıkan, yeniden bir korku oyunu olan çok güzel bir oyun. Tek kişi olarak hayatta kalmaya çalıştığımız oyunun Steam üzerinde “Çoğunlukla Pozitif” şeklinde incelenmiş olması da dikkatlerden kaçmıyor.
 
7. Kubrain:
 
Bu sene çıkan mobil oyun Kubrain, yenilikçi yapısıyla dikkatleri üzerine çeken, bol alaka görmüş bir mobil oyun olarak isminden söz ettirmeyi muvaffak oldu. Oyunun isimi ise yapımcısı olan, Kübra Sezer‘den gelmektedir.
 
6. HARP Vefa: 
 
6 Ekim 2017 tarihinde çıkan oyun, grafik açısından eksikleri olmasına karşın, başlangıç için destekleri hak eden bir oyun olarak buraya yazılmayı da hak ediyor.
 
5. Header Goal VR: Being Axel Rix: 
 
16 Ağustos 2017 tarihinde çıkan oyun, VR oyunu olarak beğenileri toplayan, son güncellemesiyle birlikte oyuna zombileride katan oyun, 2017 seneninde çıkan Türk oyunları arasında.
 
4. Alchemist’s Castle:
 
2 Kasım 2017 tarihinde Kabuk Games tarafından yayınlanan oyun, grafik olarak bizleri maziye götürmekle birlikte, çocukluğumuzdan özlediğimiz oyun zevkini bizlere yine yaşatmayı amaçlayarak güzel bir oynayış sunuyor.
 
3. Voidrunner: 
 
31 Mayıs 2017 tarihinde çıkan oyun, grafik olarak beklentilerin üstünde olmasının yanı sıra, eğlenceli bir oyun keyfini bizlere sunuyor.
 
Çoklu Oyunculu ve Tekli Oyunculu oyun seçenekleriyle de keyfinizi iki katına çıkarabileceğiniz, uzayda değişik bir evrende geçen uçuş ve savaş oyunudur.
 
2. Conarium: 
 
6 Haziran 2017 tarihinde çıkan oyun, Türk korku oyunlarının başında geliyor.
 
Esrarlı bir havada geçen ve Kristal Piksel Video Oyun Ödüllerinden, “Sene Oyunu” ve “En İyi PC Oyunu” ödüllerine layık görülen bu oyunu oynamamak için bir sebep görünmüyor.
 
1. Soldiers of the Universe:
 
15 Temmuz 2016 tarihinden sonrasını anlatan oyun, yapımına başlanmasının üzerinden yedi ay geçmesinin hemen peşinden erken ulaşımla 14 Eylül 2017 tarihinde bütün Dünya‘da duyuruldu.
 
Yapımı oldukça kısa sürmesine karşın başarılı olan oyun, Rocwise Entertainment şirketinin ilk oyunu olarak karşımıza çıkıyor.