PUBG'nin en büyük rakibi olarak gösterilen Fortnite'ın, mobil platforma da geleceği izah etti. Fortnite'ın mobil sürümü, PC ve konsollardaki gibi oldukça kapsamı geniş olacak.

Fortnite Battle Royale artık mobilde!

Epic Games'in geliştirdiği Fortnite Battle Royale, PUBG'nin en büyük rakibi olarak gösteriliyor. PC, PS4 ve Xbox One platformlarında yer alan Fortnite Battle Royale'ın şimdi de mobil platformda boy göstereceği açıkladı.
 
Mobile de Free to play (oynaması ücretsiz) felsefesi ile çıkışını gerçilave ediştirecek olan Fortnite Battle Royale, uygulama içi satın alma seçenekleri ile oyuncuları para harcatmaya yönlendirecek gibi görünüyor.
 
Şu an için sadece iOS sürümü duyurulan Fortnite Battle Royale, yakında Android platformuna da gelecek. Peki, Fortnite Battle Royale'ın mobil sürümü nasıl olacak?
 
Epic Games'in açıklamalarına göre; Fortnite Battle Royale'ın mobil sürümü, PC ve konsol sürümleri gibi oldukça geniş kapsamı geniş olacak.
 
 
Fortnite'ın mobil sürümü; PC ve konsollardaki yanı oynanışa, aynı haritaya, aynı içeriğe ve aynı aktüellemelere sahip olacak. Ayrı olarak, çapraz platform desteği Fortnite'ın mobil sürümünde de yer alacak.
 
Çapraz platform sayesinde mobil aletinizden, PlayStation 4'te Fortnite oynayan kişiler ile savaşabileceksiniz. Bunun şimdiden çok büyük bir dezavantaj olacağını söyleyebiliriz.
 
12 Mart tarihinde yayınlanması beklenen Fortnite, ilk başta davetiye kodu ile çalışacak. Davetiye almak için oyunun resmi web sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz.