Jaguar’ın, Tesla katili denilen en yeni elektrikli aracı I-PACE, Türkiye'de daha satışa sunulmadan büyük ilgi gördü. Peki, Jaguar I-PACE neler sunuyor?

Jaguar'dan yeni elektrikli araç!

Otomativ sektörünün önemli isimlerinden Jaguar, modaya uydu ve elektrikli otomobili I-PACE'i geçtiğimiz haftalarda duyurmuştu. SUV segmentinde boy gösterecek olan ve Tesla katili olarak isimlendirilen I-PACE, 1 Mart tarihi bakımından 2.000 Euro ön ödeme ile Türkiye'de ön siparişe sunuldu.
 
I-PACE ile Türkiye'de tam 1 gecede 30 adet satış yapan Jaguar, satışlardan oldukça umutlu görünüyor. Türkiye Genel Müdürü Simay Alsan; "Türkiye’deki reaksiyonlar çok iyi ve alaka çok fazla. İlk üretimden Türkiye için ayrılan araçların hepsini sattık. Türkiye’de ücreti 88 bin Euro’dan (410 bin TL) başlayacak Jaguar I-Pace’yi temmuz itibariyle müşterilerimize teslim edeceğiz. En üst donanımla sürümün ücreti ise 100 bin Euro olacak. Fakat başlangıç paketi dahi oldukça dolu ve güzel." ifadelerini kullandı.
 
 
Peki, Jaguar'ın elektriklisi otomobil tutkunlarına neler sunuyor? I-PACE, 45 dakikada %80 gibi akılalmaz bir şarj olma kapasitesine sahip. 500 KİLOMETRE'ye yakın kullanış süresi sunan I-PACE, -40 ve 40 dereceye kadar zorlu abuhava şartlarına elverişli.
 
516 tork gücüne sahip olan Jaguar I-Pace, maksimum 250 kilometre/h hız sunuyor. 0'dan 100'e yalnızca 4 saniyede erişen bu otomobil, 2019 yılınının başında satışa sunulacak.