Whatsapp, geçtiğimiz senelerde okundu bilgisini devreye sokmuştu. Gönderdiğiniz iletilerin okunup okunmadığı mavi tık işareti ile belli oluyordu. Kullanıcıların birçoğu tarafından hoş karşılanmayan bu özellik isteğe bağlı olarak kapatılabiliyor. Android ve iOS için kapatma yöntemini açıklayacağız.

Whatsapp'ta mavi tık nasıl kapatılır?

Dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcısı olan Whatsapp’ın geçtiğimiz senelerde yayına aldığı mavi tık özelliği tartışmalara yol açmıştı. Kullanıcıların iletilerinin okunduğunu bildiren ‘mavi tık’ özelliği kullanıcılar tarafından iyi karşılanmadı. Ancak bu özellik isteğe bağlı olarak kapatılabiliyor.
 
Whatsapp sık sık yaptığı güncellemeler ile kullanıcı tecrübenini her vakit en üstte tutmanın bir yolunu buluyor. Facebook tarafından rekor bir ücrete satın alındıktan sonra uygulamanın gelişmesi büyük bir ivme kazandı. Bu sayede daha da çok kullanıcıya erişmeyi muvaffak oldu.
 
Dünyanın en popüler iletileşme uygulaması olan Whatsapp'ta başlayan mavi tık özelliği kullanıcılar arasında büyük tartışmalar başlatmıştı. Özelliğin kapatılamaması negatif karşılandığı ve reaksiyon çektiği için kısa bir sürede güncelleme yayınlandı. Bu güncellemeyle birlikte Android ve iOS aletlerde mavi tık bilgisini kapatmak mümkün hale geldi.
 
Android ve iOS aletler için aynı yolu izleyerek mavi tık bilgisini kapatabilirsiniz. Aşağıdaki resimlerdeki adımları takip faktörüz yeterli olacaktır.