Telefonlarda silinen iletiler nasıl geri getirilir?

Sildiğimiz Mesajlar Geri Döner mi ?

Telefonunuzda bilerek veyahut bilmeyerek sildiğiniz SMS'yi geri istiyorsunuz; ancak aklınıza çıkar bir yol da gelmiyor. Peki silinen iletileri geri getirebilmek mümkün mü? İşte silinen iletileri kurtarmanın yolu...

 
'Root' yaparak: Silinen iletileri geri getirmek için kullanacağımız uyguluma 'root' müsaadenine ihtiyaç duyuyor. Bunun için telefonunuzun root edilme yöntemini araştırıp müsaadelere sahip olmanız gerekiyor. Bunun için Kingo Root isimli aracı tecrübe edebilirsiniz. Akıllı telefonların birçoğunu kolayca 'root' edebiliyor.
 
Bir de uygulama kullanarak silinen iletileri getirmek mümkün. Ne yazık ki bu işlemin bir fiyatı var. Kullanacağınız EaseUS MobiSaver isimli uygulamanın 40 dolarlık bir ücreti mevcut. Ancak sizin de bildiğiniz gibi silinen materyalleri kurtarmaya konusunda iyi çalışan hemen hemen her programın ücretli olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber tecrübe sürümüne sahip olarak, uygulamanın hangi iletileri kurtarabileceğine konusunda bilgi alabilirsiniz.
 
EaseUS gibi ücretli bir yazılım kullanmak istemiyorsanız tek bir alternatifiniz var; Recuva. Bunun için de telefonunuzdaki dosyaları SD kartta tutuyor olmanız gerekli. SD kartı bir kart okuyucu veya bilgisayarınızdaki dahili okuyucu yardımıyla taktıktan sonra Recuva'nın dosyaları geri getirmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda kendisi bilgisayardaki dosyalarınız için de bulunmaz bir nimettir. Recuva'yı buradan indirebilirsiniz.