Facebook hesabı nasıl kapatılır ve silinir? Facebook hesabınızı kapatmak ve silmek istiyorsanız bu adımları takip ederek Facebook hesabınızdan kurtulabilirsiniz...

Facebook Hesabı Nasıl Silinir ?

Sosyal medyadan gına mı geldi veya başka bir hesaba geçmek daha önceki hesabınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz? Peki Facebook hesabı nasıl kapatılır ve silinir? Facebook hesabını kapatmak için bir kaç işlem yapmanız gerekiyor. Önce hesabınızda uygulamaları silmelisiniz. Bunun için Facebook hesabınızda sağ üstteki küçük oka tıkladığınızda açılan menüden “Ayarlar”a tıklayın.
 
 
 
Hemen peşinden uygulama ayarlarına girip buradaki her uygulamayı “x” işaretlerine tıklyarak kaldırın.
 
 
 
 

FACEBOOK HESABINI SİLME

Facebook hesabınızdaki uygulamaları kaldırıktan sonra buraya tıklayın ve açılan pencerede “Hesabımı Sil” butonuna tıklayın.
 
 
Butona tıkladığınızda karşınıza bir güvenlik kontrolü gelecek. Bu kontrolü geçtikten sonra hesabınız 2 hafta sonra silinecek. Başka bir deyişle  bu işlemden sonra 2 hafta süresince hesabınızı açmamanız gerekiyor. Bu süre sarfında vazgeçer de geri dönersiniz hesabınızı geri alabilirsiniz.
 
ANIMSATMA
 
Facebook’ta sayfanız veya grubunuz varsa ve bunların dizden başka yöneticisi yoksa hesabınızı kapattığınızda bunlar da kapanır.