Karayip Korsanları serisi, sinema tarihinin en çok beğenilen korsan hikayelerinden birisiydi ve 5 filmle beyaz perdeye veda etti. Lakin bu baş döndüren film serisindeki efektlerin sırları ortaya çıkmaya devam ediyor.

Karayip Korsanları Son Filmindeki Efektler Nasıl Yapıldı?(VİDEO)

Her ne kadar son filmde senaryonun devam edebilmesi için kimi materyaller sunulsa da henüz ne stüdyodan ne de filmin oyuncularından yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor.

Serinin tüm filmlerinin bir gişe canavarı olması dolayısıyla Disney’in bu işe kalkışması çok mümkün. Geçtiğimiz aylarda 21th Centuty Fox’u da bünyesine katan ve medya endüstrisini dönüştürecek bir olaya imza atan Disney’in eli artık daha güçlü. Ama Jack Sparrow’suz bir Karayip Korsanları filmi çekilmez doğrusu.

Karayip Korsanları: Ölü Adamlar Masal Anlatmaz veyahut sonradan değiştirilen Türkçe isimiyle Salazar’ın İntikamı filminde, Sparrow’un gençliğine gitmiş, daha önceki arkadaşlarıyla yine karşılaşmış ve çok önemli bir isme hüzünlü bir şekilde veda etmiştik. Filimin senaryo seyrinden çok konuşulan şey, her vakitki gibi görsel efektleriydi.

700’den fazla görsel efekt sanatçısının, dünyanın 4 bir yanındaki stüdyolarda ter döktüğü efektler için 1200 değişik çekim yapıldı. Bu çekimler toplamda 14 değişik şirketin ellerinde yine şekillendiler. Filmde gördüğümüz dev gemiler, fırtınalar, köpek balıkları, adalar ve sahiller, uçsuz bucaksız denizler sonradan ilave etti.

Elbette sonradan ilave eden tek şey çaşamasal faktörler değildi. Filmin baş kötüsü olan ve genç Sparrow’un ihanetine uğrayan Kaptan Salazar’ın, sürekli su içindeymiş gibi görünen saçları da sonradan ilave ediyor. Tabii aynı şekilde Salazar’ın mürettebatı da öyle.

Disney tarafından yayınlanan görüntülerin derlendiği, filmin en etkileyici sahnelerinin nasıl yapıldığına ait bu video bütün merakınızı ortadan kaldıracak: