Son yıllarda uzun yolculuklarda artık uçaklar tercih ediliyor. Bunun sebebi ise fiyatlar. Peki bu uçuşlarda uçak bileti alırken nelere dikkat etmek gerekiyor? İşte uyguna uçak bileti almanın püf noktaları...

İnternetten Ucuz Bilet Almanın Püf Noktaları!

Uçak biletleri doğru zamanlama ile alınmadığında oldukça pahalı olabilir. İşte internetten hemen hemen yarı ücretine uçak bileti almanızın püf noktaları.
 
Uçakla yolcu hala pek çok kişinin korkulu rümatemidir. Kimileri yerden binlerce metre yukarıya çıkmaktan korkarken kimileri ise birkaç günlük ülke dışı tatili için binlerce TL uçak bileti parası vermekten korkar.
 
Peki uçak biletini ucuza getirmenin bir takım püf noktaları olabileceğini hiç düşünmüş müydünüz? Bazı hava yolu şirketlerinin verdiği tüyolar ve seyahat sitelerinin analizlerinden yola çıkarak size uçak biletinizi ucuza almanız için birkaç emare söyleyebiliriz.
 
Bileti erken almak her vakit önemlidir. Araştırmalara göre biletini uçuştan 54 gün erken alanlar, bileti vasati %28 daha ucuza almış oluyorlar. CheapAir CEO'su Jeff Klee’nin söylediğine göre ise uçuşa 20 gün kala bilet ücretleri uçuşa geçmeye başlıyor.
 
Ancak saati baz aldığımızda erken bilet almak pek de avantajlı değil. 100 değişik rotada gerçilave edişen 13.2 milyar uçuşun verileri incelendiğinde saat 15.00’dan önce gerçilave edişen uçuşlar, en pahalıları olarak göze çarpıyor.
 
Buna rağmen yolcu sitesi Momondo'nun araştırmasına göre saat 18.00 ile 00.00 arasında gerçilave edişen uçuşların ücretleri, günün diğer saatine göre çok daha ucuz oluyor. Siz siz olun, erken saatte uçmak için ısrarlı olmayın.
 
Son olarak uçacağınız günü de iyi geçmeniz gerekiyor. Uçuş verilerini inceleyen uzmanlara göre salı günü gerçilave edişen uçuşların ücretleri, uçuş için en çok seçenek edilen gün olan cumartesiye göre %11 daha uygun ücretli oluyor.
 
Genel olarak özetlemek gerekirse biletinizi mümkün olduğu kadar uçuştan önce alın, olanağınız varsa erken saatlerde uçmayın ve bilet alacağınız günü iyi seçin. Tüm bunlara dikkat ettiğinizde biletinizi %30-40 daha uygun ücrete alabilirsiniz. İyi uçuşlar!