Google Play Store, App Store’u solladı!

Şüphesiz ki uygulamalar, Android ve iOS tabanlı akıllı telefon ve tabletlerin vazgeçilmezi. Bu alanda App Store uzunca bir süre doruktayken, Google Play Store, 2017 seneyin dördüncü çeyreğinde bugüne kadarki en iyi çeyreğini geçirmiş vaziyette.

Google Play Store, App Store’u solladı!


App Annie verilerine göre, Google Play Store geçtiğimiz sene son çeyreğinde güncellemeler veya yine yüklemeler hariç 19 milyar yeni uygulama indirmesi gördü. App Store ile mukayese ettiğinde bu rakamın yüzde 145 daha fazla olduğunun altı çiziliyor. Öte yandan Apple uygulama mağazası, hala platformunda harcanan 11.5 milyar dolar ile Google mağazasını ikiye katlıyor.

Bu rakamda özellikle Brezilya, Hindistan ve Endonezya gibi gelişmekte olan pazarların önemli bir tesiri olduğuna dikkat çekiliyor. Play Store’un bu bölgelerde seneden seneye yüzde 10 oranında büyümesi bunun göstergesi. Hem de yalnızca Hindistan’ın Play Store indirmeleri, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin her iki mağaza üzerinden de gerçilave ediştirdiği indirmelerin sayısından fazla.

Google uygulama mağazasında 2017 son çeyrekteki en popüler uygulamaların Finans, Oyun ve Kişiselleştirme kategorileri altında bulunduğu vurgulanıyor. Play Store’un bu güçlü süreci bu sene ilk çeyreğinde de devam ettirmesi beklenmekte.