Apple’ın eş kurucusu Steve Wozniak, kripto para hırsızlarının en son kurbanı oldu. Wozniak, 74 bin dolar değerindeki birkaç Bitcoin’ininin dolandırıcılar tarafından çalındığını açıkladı.

Apple'ın kurucularından Steve Wozniak'ın Bitcoin'leri çalındı

Kripto para hırsızlarının son kurbanı Apple'ın eş kurucusu teknoloji gurusu Steve Wozniak oldu. Geçtiğimiz sene elindeki Bitcoin'lerin büyük bölümünü satan Wozniak'ın elinde kalan birkaç kripto parası da dolandırıcılara gitti.

 
Habertürk'te yer alan habere göre Evrensel Business Summit’te sahneye çıkan Wozniak, elindeki Bitcoin’leri kredi kartıyla satın almak isteyen birisine sattı ancak kripto para transferi bitirdikten sonra karşı taraf kredi kartı ödemesini iptal etti. Teknoloji gurusu hem Bitcoin’lerinden hem de 74 bin dolardan olmuş oldu.
 
 

Çalıntı kart kullanmışlar 

 
Wozniak, dolandırıcıların çalıntı bir kredi kartı kullandıklarını ve bu yüzden Bitcoin’lerini kimin çaldığının bulunamayacağını ilave etti.
 
Apple’ın kurucusu kripto paraları bir yatırım aracı olarak gören nadir teknoloji dehalarından birisi. Kripto para sadece 700 dolar düzeyinde izlerken yatırım yapan Wozniak, geçtiğimiz sene elindeki Bitcoin’lerin büyük bir bölümünü satarak servetini katladı.