Yerli drone APE X, Arıkovanı’nda en yüksek desteği alan girişim oldu. Yerli dronu henüz görmeyenler için detaylı anlatım videolu haberimiz sizlerle.. İşte Detaylar:

Siz hala Yerli Drone Ape X Görmeniz Mi? (VİDEO)

 
 
Yenilikçi teknoloji ürünlerini ve teşebbüsçüleri destekleme emeliyle kurulan Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda fonlanan yerli drone APE X, talep rekoru kırdı.
 
Fonlamaya açıldığı andan itibaren büyük beğeni toplayan ve hedefi 200 bin TL olan drone, 784 bin TL’lik destek toplayarak, platformdaki en yüksek rakama erişti. Muadillerine göre çok daha tesirli, hafif, dayanıklı olan drone, müessesesel taraftan da büyük destek aldı. Turkcell, Arçelik, Softtech, TOBB ETU ve OSTİM büyük kuruluşların da destek verdiği APE X, piyasaya sunulmak için gün sayıyor.
 
Perakendeden lojistiğe, resimçılıktan sinemaya günümüzde birçok sektörde kendisine yer edinen drone’un yerli sürümü APE X, ilkokuldan beri arkadaş olan Çağkan Güneri, Selin Orçunsel, Kaan Maden, Dilbeste Kayıgil ve Kadir Atakan Ata’dan oluşan genç bir ekip tarafından üretildi.
 
4K çözünürlükteki kamerası ile yüksek kalite görüntü ele geçirmeyi sağlayan APE X, hafifliğiyle de dikkat çekiyor. Kamera, yarım saaate kadar görüntü almayı sağlıyor. APE X ve kamera görüntüsü uygulama içinden canlı olarak da kontrol edilebiliyor.
 
Drone’un aksesuarlarından sanal gerçeklik gözlüğünü takarak drone’un içindeymiş gibi görüntü izlenebiliyor. Kolay kullanıma sahip olan MIME isimli kumandası ise, hareket sensörlü olarak tasarlanmış.
 
Böylece drone’un nereye gideceğini, kullanıcı yalnızca kumandayı o yöne çevirerek belirleyebiliyor. Ele rahat oturan, avuç içine sığacak büyüklükteki kumanda hiç kafa karıştırmadan normal bir drone’un yapabileceği her şeyi sağlıyor.
 
Dayanıklılığıyla da fark yaratan APE X’te en yüksek kalitedeki drone’larda kullanılan ultrasonik mani tanıma sistemi bulunuyor. Normalde dayanıksız pervaneleri sebebiyle, drone’lar çok çabuk hasar görüp parçalanabiliyor. Çoğu drone’da sadece 1 adet kullanılan engel tanıma sisteminden, APE X’te 4 adet bulunuyor.
 
İŞTE YERLİ DRONE