Nvidia son dönemlerde kripto madencilik patlamasından ötürü, artan grafik kartı talebini karşılamak için çalıştıklarını ancak önceliklerinin oyuncular olmaya devam edeceklerini açıkladı.

Nvidia Ekran Kartı Üretimini Artıracak!

Nvidia'nın son dönemlerde artan kripto para madenciliği işlemleri için, grafik kartlarının talebine yetişememesi bilinen bir faktör. Hem de talep o kadar çok arttı ki, Nvidia'nın özellikle de GTX 1080 Ti gibi yüksek performanslı ekran kartlarının zati yüksek olan ücreti tavan yaptı. Nvidia'nın CEO'su Jensen Huang'ın yatırımcı toplantısında yaptığı açıklamaya göre, şirket son dönemlerde artan talebi karşılamak için üretimini artıracak. 
 
Toplantı da "Oyuncular için GPU'yu piyasaya sürmek için çok çalışıyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, ancak şu an için en önemlisi arzı yakalamak zorundayız." diye açıklama yapan Huang aslında şu anki talebin çoğunluğu kripto madencilerden gelse de, bu talebin geçici olduğunu bildiklerini, bu yüzden de hala müşterilerinin öncelikle oyuncular olduğunu gayet iyi bildiklerini açıkladı. 
 
Toplantıdan sonra yapılan medya açıklamasında şirketin genel müdür yardımcısı Colette Kress, Nvidia'nın ana odağının her vakit oyuncular olduğunu ve kripto para sektörünün yatırım yapmak için çok fazla balanssız olduğunu belirtti. Şirket yetkilileri genel manada 2017'nin son çeyreğine doğru, kripto para sektörünün satışlarını yükseltmesinde önemli bir tesirinin olduğunu bilse de, bu sektörün geçici olduğuna dikkat çekiyorlar. 
 
Açıkçası Nvidia'nın bugüne kadar ana para kaynakları her vakit oyuncular veya oyuncu sistemleri kuran müşterileri oldu. Her ne kadar kripto para birimleri geleceğin para birimi olacak olsa da, her gün kripto para madenciliğinin değişik bir biçimi veya yöntemi bulunuyor. Nvidia şimdilik ortama ayak uydurup üretimi artırsa da, açıklamalarına göre şirketin asıl amacı ürettikleri grafik işlemcileri oyuncular için daha ulaşılabilir kılmaya çalışmak olduğu açıkça belli oluyor.