Nintendo’nun bir dönemi kasıp kavuran el konsolu Game Boy, Hyperkin önderliğinde geri geliyor.

Çocukluğumuzun Efsanesi

Nintendo, NES ve SNES Classic gibi kimi efsane retro konsolları tekrardan satmaya başladı. Bu daha önceki konsolların başarısından çok hoşnut kalan şirket, yakın vakitte diğer eski konsollarını satışa sunmak istiyor. Bu konsollar arasında en ünlülerinden olan Game Boy Classic’in bir söylenti olmaktan çıkarak Hyperkin tarafından piyasaya sürüleceği açıklandı. Genelde çmerhale birimleri üretmesiyle bilinen Hyperkin, efsane konsolun remake’ini piyasaya sürecek.
 
Ultra Game Boy’da, geçmişteki konsola kıyasla bazı yenilikler yapılmış. Konsolun arkadan aydınlatmalı LCD ekranını RGB spektrumu süresince ayarlamanıza müsaade veren kadran gibi özellikler bulunuyor. Hyperkin, retro tarzını daha çok yaşamak isteyen insanları da düşünmüş, bu yüzden isterseniz aletteki yeni özellikleri kapatarak o efsane konsol görünümünü ele geçirebilirsiniz.
 
Ultra Game Boy’un yeni özellikleri, 6 saatlik kullanım ömrü sunan dahili batarya, şarj için USB-C irtibat noktası, çift stereo hoparlör ve sol ve sağ çıkış bağlantılarını içermekte. Klasik oyunların tamamı yalnızca tek ses ürettiği için tek hoparlör yeterli oluyor, ancak Hyperkin klasik oyunları kullanarak çağdaş elektronik tonlar yaratmak istiyor.
 
Hyperkin, Ultra Game Boy’u bu sene güz mevsimine doğru 100 doların altında bir ücrete satışa sunması bekleniyor. Şayet siz de hayatınızın büyük bir bölümünü Game Boy’unuzla geçirdiyseniz, bu ürünün sizdeki yeri çok ayrı olacaktır.