microSD kartlarda devrim oluyor. Artık 256 veya 400 GB’lik microSD kartları unutun, 512 GB’lik kart, çok yakında satışa sunuluyor. Detaylar haberimizde....

512 GB’lik microSD kart geliyor!


Mobil aletlerdeki artan data depolama ihtiyaçları için yegane çözümlerin başında microSD kart kullanımı gelir. Çoğu akıllı telefonun 256 GİGABYTE’ye kadar maksimum kapasiteye sahip microSD desteğiyle geliyor olması da bu noktada önemli bir argüman. Ancak artık 256 GİGABYTE’den daha fazlasını vaat eden microSD kartlar var…

Integral Memory tarafından ilanlan yeni microSD kart, 512 GİGABYTE’lik depolama alanıyla geliyor. Çoğu akıllı telefonun maksimum depolama alanı kapasitesinden daha fazla olan bu geniş veri alanı, sonraki nesil akıllı aletler için kullanılabilirlik vaat ediyor.

4K video kaydıyla yaşanan depolama alanı meselenine çözüm
Özellikle 4K çözünürlüklü video kaydı özelliğinin yalnızca üst segment değil, daha düşük düzey telefonlarda bile teknoloji özellikleri arasında bulunmaya başlanmasıyla artan depolama alanı ihtiyacı, Integral Memory’nin bellek kartıyla karşılanabilir gibi görünüyor.

Hızdan ziyade veri alanı…
Öte yandan karttaki aktarım hızının 80 MB/sn olduğu belirtiliyor. Bununla beraber Integral Memory’nin 512 GİGABYTE’lik microSD kartının hız ile ilgili ziyade veri alanına odaklı bir ürün olduğu kaydediliyor.

Şubat ayında satışlarına başlanacağı deklarasyonlan microSD kartın ücret yaftası ise henüz bilinmiyor. Bununla birlikte AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ pazarı için beklenti 300-400 dolar aralığında.

Bundan birkaç yıl öncesine kadar 4 GİGABYTE, 8 GİGABYTE, 16 GİGABYTE gibi microSD kartların gündemde olduğu anımsandığında 512 GİGABYTE’lik model, teknolojinin hızı açısından heyecan verici.