Hep telefonlar mı patlayacak; bu sefer de bir USB bellek patladı. Ama bu patlama, tehlikeli telefon patlamalarına pek benzemiyor!

Usb Bellek Patladı !!!

Hep akıllı telefon ve bataryalar patlayacak değil ya. Bu sefer de bir USB patladı. Ancak bu defa düşüneceğiniz türden bir olay değil... 90'lı senelere damgasını vurmuş Görevimiz Tehlike dizisini izlemiş olanlar anımsayacaklardır; kahramanlarımız dizide laptop üzerinden brifing alıyorlar, hemen peşinden ise laptop kendini imha ediyordu. Görünüşe göre bunu yapmak o kadar zor değilmiş. Çünkü bu işlere merak salan bir kullanıcı, benzer bir şeyi USB hafıza üzerinde tecrübe etmiş.

Bir dizi elektronik bileşeni USB bellek üzerinde bir araya getiren "@_MG_" isimli bir twitter kullanıcısı projesinin ayrıntılarını ve USB belleğin içinde yer alan elektronik parçaları blogunda açıklamış. Ortaya çıkarttığı sonuç ise, bilgisayara takıldıktan sonra kötü fakatçlı yazılımı yükleyip ardından da kendini imha eden bir USB bellek.

Evet, hiç masumane bir çalışma değil elbette. Ancak arkadaşlarına minik şakalar yapmak isteyenler için eğlenceli de sayılabilir.