Apple'dan iki yeni iPad modeli geliyor. Peki, bu iPad modelleri ne zaman tanıtılacak ve hangi özelliklere sahip olacak?

Yeni iPad X GELİYOR!

Apple'ın önümüzdeki Mart ayında bir etkinlik düzenlemesi ve bu etkinlikte yeni iPad modellerini tanıtacağı uzun bir süredir konuşuluyordu.
 
iPad mini serisini sonlandırarak, yoluna iPad Pro - iPad ikilisi ile devam etmesi beklenen Apple'ın, bu sene iki değişik iPad duyuracağı belli oldu.
 
A1893 ve A1954 kod isimlerindeki yeni iPad modelleri bugün Avrasya Ekonomi Komisyonu tarafından onaylandı. 12.9 inç ve 10.5 inç iPad Pro modellerinin kod isimlerini olduğunu düşündüğümüz A1893 ve A1954 modelleri, iPhone X'un tasarımına benzer bir yapıda olacak.
 
Tablet sektöründe açık ara önde olan Apple'ın, çerçevesiz iPad modeli ile karşımıza çıkması bekleniyor. Ayrı olarak bu modellerde düşük olasılık de olsa Face ID'nin bulunacağı söyleniyor.
 
Apple A11X Bionic çip seti ve 4 GİGABYTE RAM'i ile iPhone X'dan daha hızlı olacak olan yeni iPad Pro modellerinde OLED ekran ne yazık ki ki kullanılmayacak. iOS 11'in kodlarında çağdaş iPad olarak görünen bu yeni modellerden beklentinin çok yüksek olduğunu belirtelim.