Tasarımcı Martin Hajek, iPhone X'un yeterince fazla renk seçeneğine sahip olmadığını düşünerek cihaz için yeni renk seçenekleri tasarladı.

Apple iPhone X, Altın Rengi Olsaydı?

Apple, önceki modellerinde tüketicilere sunduğu geniş renk yelpazesinin aksine gelmiş geçmiş en ‘premium’ iPhone modeli olarak gösterilen iPhone X’da sadece iki değişik renk seçeneği sundu. Pek çok Apple hayranı bu vaziyeti yadırgamadan mevcut renk seçeneklerinden birini alsa da dış görünüşe önem veren bir takım Apple hayranları, şirketin daha fazla renk seçeneği sunması gerektiğini belirtti.
 
 
Usta tasarımcı Martin Hajek, iPhone X için ‘altın’ temalı bir takım yeni renk seçenekleri hayal etti ve tasarladığı konsept iPhone X renk seçeneklerini çevrimiçi olarak paylaştı. Altın sarısı her ne kadar çok parlak bir renk olsa da Hajek’in tasarımları, alete gereksiz parlamadan ziyade hak ettiği görkemi kazandırıyor. Siyah-altın veyahut beyaz-altın renk seçenekleri gerçek olsaydı, muhtemelen tüketiciler tarafından mevcut modellerden daha fazla beğenilebilirdi.
 
 
Peki Apple, 2018 model iPhone’lar için yeni renk seçenekleri getirmeyi tasarılıyor mu? Ortaya çıkan sızıntı ve raporlara göre şirket, 2018 seneninde üç yeni iPhone modeli tanıtacak. Bunlardan biri 5.8 inç OLED ekranlı iPhone X’un güncellenmiş sürümü olacakken, bir diğer model ise ‘iPhone X Plus’ niteliğinde olacak ve 6.5 inçlik dev bir OLED ekrana sahip olacak. Son ve uygun ücretli olması beklenen model ise 6.1 inçlik LCD ekrana sahip olacak.
 
 
Apple’ın üç iPhone modelini de iki renk seçeneği ile tanıtmasına çok olasılık verilmiyor. Söylentilere göre şirket, en azından bir modelde fark renk seçenekleri sunarak hem aletlerin birbirinden ayırt edilmesini sağlamak, hem de tüketicileri dış görünüş itibari ile de hoşnut etmek istiyor. Apple daha önce benzer taktiği iPhone 5 ile aynı gövdeye sahip olan iPhone SE’de de uygulamıştı. iPhone SE’ye iPhone 5’te olmayan ‘rose gold’ renk seçeneği ilave etmiş, birçok kullanıcı aletin iPhone 5’ten farklı görünmesi için bu renk seçeneğini seçenek etmişti.