Apple saat satışında geçtiğimiz sene son çeyreğinde ürettiği akıllı saatlerle dünya öncüsü olan İsviçreli üreticilerin toplamından çok daha fazla saat sattığı dikkat çekiyor.

Apple Watch İsviçre saatlerine darbe vurdu

Saat üretimi denildiği vakit akıllara İsviçre'nin önde gelen saat markaları şu sıra zor günler geçiriyor. Apple, 2017’nin son üç ayında ürettiği saatlerde ulaştığı satış rakamıyla bütün İsviçreli saat üreticilerinin sattıkları saatlerin toplamından daha fazla saat satışı gerçekleştirdi.
 
Apple’ın 2017’nin son çeyreğinde başka bir deyişle Ekim – Kasım – Aralık ayları içerisinde İsviçreli üreticilerden 2 milyon tane daha fazla saat satışı yaptı. Toplam sattığı saat sayısı ise 8 milyonu buluyor. Omega, Rolex, TAG Heuher ve Swatch gibi dünya çapında ünlü olmuş İsviçreli saat üreticileri ise toplamda yalnızca 6.8 milyon tane saat satışı gerçekleştirdi.
 
Temmuz – Ağustos – Eylül aylarında başka bir deyişle 2017 seneyin üçüncü çeyreğinde Apple yalnızca 3.9 milyon tane saat satışı gerçilave ediştirmişti. İsviçreli üreticilerin ise bu aylarda sattığı toplam saat adedi 5.9 milyon .