Apple daha uygun ücretli bir Macbook Air için kolları sıvamışa benziyor. Şirkete yakın kaynaklar, yüksek ücretleriyle dikkat çeken Macbook Air'lerin alternatifi olabilecek daha uygun ücretleri bir alet üzerinde teknoloji devinin bir süredir çalıştığını belirtiyor.

Apple Mac Air Fiyatları Düşebilir!

Özellikle ülkemizde çok daha yüksek ücretlerle tedarik edilebilen Macbook Air'ini almayı düşünenler için sürpriz bir gelişme var. KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple odaklı yeni yatırımcı notlarını paylaştı. Analist, bu sene ikinci çeyreği içerisinde bütçe arkadaşı bir MacBook Air modelinin sunulacağını ileri sürmüş vaziyette. Bu sayede şirketin MacBook sevkiyatlarını sene içerisinde yüzde 10-15 oranında artırabileceğinin altı çiziliyor.
 
Son yıllarda 12 inç MacBook ve MacBook Pro nedeniyle satışları durgunlaşan modelin güncellenmiş ve ücreti düşürülmüş haliyle yeniden alaka göreceği düşünülüyor. Mevcut modelin 2014-2015 seneninden kalma Broadwell işlemciyle 4,599 TL’den başlayan ücret yaftanına sahip olduğunu ancak yeni modelin bundan daha düşük ücrete satılacağının düşünüldüğünü belirtelim.
 
 
İşlemcinin yanı sıra, Ağ tabaka olmayan 1440 x 900 çözünürlükteki ekranda farklık görmemiz mümkün. Ek olarak, USB-C/Thunderbolt ve ufak tasarım farklıkları ile karşılaşabiliriz.
 
Ürünün ilanının Haziran ayındaki WWDC etkinliğinde yapılması ihtimali de oldukça yüksek.