Android P'den heyecanlandıran haberler gelmeye devam ediyor. Google, geliştiriciler için Android P ön izleme sürümünü beklediğimizden de erken yayınlayabilir!

Android P ön izleme sürümü geliyor!

Google'ın yeni Android sürümü çok yakında az da olsa kendini gösterebilir. İsabetli tahminleri ve sızıntıları ile tanınan Evan Blass'a göre Mountain View bu ayın ortalarında Android P'yi geliştiriciler için ön izlemeye açabilir. Şu an için 'P'nin hangi tatlının ilk harfi olduğu bilinmiyor, ancak bir takım tahminler, bu ön izlenimin dünya Pi Günü olan 14 Mart olabileceğini söylüyor. Şayet bu doğruysa yeni işletim sisteminin isimi Android Pie (turta) olabilir.
 
 
Daha önce aldığımız duyumlara göre Android P boşta bekleyen uygulamaların mikrofon ve kamerayı saklıca kullanmasını engelleyecek. Bu da kötü niyetli uygulamalara ve virüslere karşı fazladan bir önlem olmuş olacak. Diğer raporlar ise işletim sisteminin iPhone X'te bulunan kamera ve idrak edici çıkıntısı gibi çıkıntıları destekleyeceğini söylüyor.
 
İşletim sisteminin ayarlarında bir gece modu olacağı söyleniyordu, ancak görünüşe bakılırsa bu bir yanlış anlaşılma olabilir. Yeni iddialar, geliştiricilerin gece modu özelliğini uygulamalarına kolayca ilave edebilmeleri için yeni bazı özellikleri bulunduğunu söylüyor.